Study Roads

Оформлення документів для навчання за кордоном

Вища освіта за кордоном відкриває купу можливостей для особистого та професійного розвитку. Проте, однією з головних перепон для студентів, які прагнуть навчатися за кордоном, зазвичай є процес оформлення необхідних документів. Одним із основних завдань Study Roads є допомогти Вам розібратися та правильно зібрати всі необхідні докумети для навчання за кордоном.

Наші засновники є випускниками найпрестижніших закордонних ВНЗ і самі проходили всі етапи вступу, тому особисто знаються на всіх важливих деталях і нюансах подачі документів.

Давайте розглянемо важливі кроки та поради щодо оформлення документів для вступу за кордон.

Етапи вступу до закордонного закладу

Ваш вступ за кордон разом з нами відбувається в такі етапи:

  1. Проводимо аналіз Вашої кандидатури на навчання (ступінь освіти, успішність та Ваші побажання);
  2. Обираємо країну, університет та програму навчання;
  3. Визначаємося з дедлайнами (кожен університет за кордоном має свої терміни для подичі заявки, саме від них слід відштовхуватись, плануючи підготовку документів);
  4. Підготовка до подачі заявки (заповнюємо аплікаційні форми, з’ясовуємо та збираємо необхідні документи (мовні сертифікати, атестати, мотиваційні листи, рекомендації), готуємося до вступних іспитів та інтерв’ю);
  5. Оплата адміністративних зборів університету;
  6. Вступні іспити;
  7. Зарахування;
  8. Збираємо документи на отримання візи для навчання за кордоном;
  9. Допомагаємо перекласти, нотаріально завірити та зробити апостиль документів (за необхідності);
  10. Шукаємо житло (розгляд пропозицій, підписання контракту);
  11. Відкриваємо банківський рахунок в країні навчання;
  12. Від’їзд на навчання.

Організація навчання перш за все визначається країною, в якій планується навчання. Проте, у більшості випадків, описані етапи є важливими незалежно від обраної країни.

Перелік документів для навчання за кордоном

Атестат, диплом чи виписка оцінок

Підтвердження попереднього навчання є обов’язковою вимогою 99% навчальних закладів. Приймальну комісію цікавитиме Ваша академічна успішність та вивчені предмети за попередні декілька років навчання. Якщо Ви ще не закінчили навчання, для демонстрації академічних досягнень використовується академічна виписка за останні 1, 2 або навіть 3 роки в залежності від вимог навчального закладу.

Переклад, нотаріальне посвідчення та апостиль

Легалізація українських документів є необхідною вимогою для їх визнання за кордоном. В різних країнах вимоги до легалізації відрізняються: десь вимагається апостиль, а десь приймається нотаріально засвідчений переклад атестатів, виписок оцінок та інших документів студента. Це залежить від законодавчої бази та міжнародних договорів України укладених з іншими країнами. Іноді дуже важко розібратися, чи відповідає форма Вашого документа вимогам закордонного навчального закладу. Саме тому Study Roads допомагає студентам не тільки обирати та вступати до закладів їх мрії, а й правильно оформлювати та легалізовувати всі папери.

Підтвердження знання мови

Якщо в планах навчатися англійською мовою, Вам, скоріше за все, потрібно буде скласти міжнародний мовний тест, такий як IELTS, TOEFL або Cambridge, для доведення рівня знань англійської. У випадку, якщо Ви не досягли необхідного рівня, можливо, Вам знадобиться пройти підготовчий курс англійської мови при самому навчальному закладі.

Мотиваційний лист

Часто правильно складений мотиваційний лист – половина успіху при вступі до багатьох престижних закордонних навчальних закладів. Цей документ надає комісії зрозуміти, чому Ви прагнете навчатися у їхньому університеті чи коледжі. Написання мотиваційного листа є досить складним завданням, тому наші спеціалісти окремо готують і навчають студентів правильному написанню текстів.

Резюме (CV)

Резюме в університет готується студентами незалежно від наявності досвіду роботи. CV має бути складено у відповідності з міжнародними стандартами (наприклад, Europass), що визначаються кожним університетом окремо. Резюме є документом, що надає коротку інформацію про Вашу освіту, академічні досягнення, досвід роботи та волонтерства, внекласну діяльність, публікації та дослідження, інші заслуги та особисті дані для цілей вступу.

Рекомендації

Авторами текстів можуть бути викладачі, наукові керівники, роботодавці, керівники проектів або інші особи, які мають безпосередній особистий чи професійний досвід роботи з Вами. Метою рекомендацій є надати інформацію про Ваші здібності, досягнення, характер та інші аспекти, які допоможуть приймальній комісії краще зрозуміти Вашу кандидатуру.

Портфоліо

Зазвичай є вимогою тільки для вступу на творчі спеціальності, такі як мистецтво, дизайн, театр, кінематографія, кулінарія і тд. Портфоліо - це збірка творчих робіт, проектів, або інших матеріалів, яка демонструє Ваш творчий потенціал, унікальність, навички і досягнення.

Віза для навчання за кордоном

Як отримати студентську візу – найпоширеніше питання від майбутніх студентів. Візові вимоги та терміни різняться в залежності від країни. Наприклад, в США рішення щодо візи приймається в день подачі документів, тоді як у Швейцарії цей процес може тривати 2-3 місяці. Кожне посольство/консульство визначає свій стандартний перелік документів для студентської візи

Відкриття банківського рахунку студенту за кордоном

Відкриття банківського рахунку– одне з перших завдань по приїзду студента за кордон. Дуже часто без наявності рахунку в банку країни навчання майже неможливо орендувати житло або навіть отримати студентську візу. Хоча ця задача є не з простих, проте цілком розв’язувана. Ми з радістю проконсультуємо Вас та допоможемо зібрати документи для безпроблемного відкриття рахунку за кордоном!

Терміни подачі документів в університет за кордоном

Все індивідуально, ми розглядаємо ситуацію кожного студента окремо, проте завжди рекомендуємо готуватися завчасно. Усі необхідні документи треба перекласти, завірити і легалізувати. Все це вимагає часу. Наша порада – починати думати про необхідні документи для навчання за кордоном та їх подачу мінімум за 1 рік до початку навчання. Наприклад, престижні університети Великобританії та США приймають рішення про зарахування вже за рік до початку навчання. А ось в Австрії прийом заявок може тривати протягом всього року.

Грамотне оформлення документів та перекладів — запорука успіху в отриманні студентської візи. Для навчання за кордоном доведеться пройти через безліч бюрократичних перешкод. Усе це потрібно зробити вчасно та без помилок.

Спеціалісти Study Roads завжди раді допомогти Вам правильно та швидко оформити всі необхідні папери!